METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

Princezna se zlatou hvězdou na čele
pctZveme Vás a Vaše nejmenší do našeho divadelního sálu na klasickou pohádku, která nepostrádá nic z toho co by správná pohádka měla mít. Je tu krásná princezna Lada, jejíž čelo zdobí zlatá hvězda, její otec, hodný, ale poněkud povolný vladař, zlý král Kazisvět, který vtrhne na hrad a žádá ruku princezny Lady. Je tu hodná a moudrá chůva, která má nejen pana krále pod palcem, ale také dobrou radu po ruce. Je tu pohádkový myší kožíšek, který skryje princezninu krásu při útěku z království. A je tu království prince Radovana s královskou kuchyní, kde přestrojená Lada nalezne azyl mezi kuchtíky pod přísným okem hlavního královského kuchaře, který ač bručoun má stejně dobré srdce jako jídla, která s láskou připravuje svému princi. A samozřejmě je tu princ, který se zamiluje do krásné paní, kterou zahlédne na zámeckém plese a netuší, že jako kuchtička myje v jeho královské kuchyni nádobí.

Divadelní pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele uvedeme 8. března od 14.30 hod. Vstupenky zakoupíte v našem předprodeji.

Program Metropolu na březen a duben
V příloze tohoto příspěvku naleznete přehlednou informaci o našem programu v měsících březnu a dubnu. Přejeme Vám příjemné chvilky strávené na našich kulturních pořadech.

Přílohy:

program na březen (dokument MS Word, 0.06 MB)
program na duben (dokument MS Word, 0.06 MB)
 
SHOW
SHOW
Eva přijede do Metropolu tropit hlouposti
Notoricky známou filmovou podobu komedie „Eva tropí hlouposti“ přeneslo Divadlo na Fidlovačce na divadelní prkna. Tak jako ve filmu Vás také v divadelním zpracování bude provázet celým dějem hravý vtip a laskavý humor. Představitelé titulních rolí Marie Doležalová a Denny Ratajský jsou velice podobní svým filmovým protagonistům Nataše Gollové a Oldřichu Novému. Přestože si se svými postavami každý pohrává trochu jinak, přirozeně vystihují jejich typické charakterové rysy. Těšit se můžete na roztěkanou Evu, která působí jako malé dítě a svou nešikovností baví celé hlediště, i na charakterově zcela opačného, galantního Michala, který je ztělesněním elegance našich dědečků.
Děj celé komedie je všeobecně známý, její téma lehké a nenáročné. Divák se na tomto výborném představení jen skvěle baví, nic jiného se od něj neočekává. Přijďte se přesvědčit, zda divadelní hra obstojí ve srovnání se svým filmovým zpracováním. Vstupenky na představení "Eva tropí hlouposti", které uvedeme 16. března, zakoupíte v předprodeji Metropolu.

Metropol má svou mobilní aplikaci s programem pro Vaše telefony!
pctProgram Metropolu můžete mít nyní stále při ruce přímo ve Vašem mobilním telefonu! Níže přikládáme odkaz, na kterém si můžete zdarma stáhnout novou mobilní aplikaci s naším kulturním programem do Vašeho mobilního telefonu. Aplikace je ke stažení v App Store, Google play i ve Windows Store.

http://mobileapps.anywhere.cz/download/1948?lang=cs

Budete-li si chtít stáhnout naši aplikaci přímo ve svém mobilním telefonu u jednoho z těchto distributorů, hledejte nejlépe pod heslem Metropol České Budějovice.

Na obrázku přikládáme QR kód s odkazem na webové stránky ke stažení naší nové mobilní aplikace do Vašeho telefonu.

SHOW
Chinaski vyberou v regionech čtrnáct předkapel
Zažít večer v roli hudební hvězdy - tedy zahrát si před narvaným sálem, vidět zákulisí slavné kapely a pak mít i autogramiádu. Takový zážitek umožní mladým a neznámým skupinám nebo umělcům populární kapela Chinaski. Její členové se rozhodli, že na svém aktuálním turné k albu Rockfield nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou.
Šňůrou čtrnácti koncertů Chinaski podporují vydání nahrávky Rockfield, která se záhy stala platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií (žebříčky IFPI). I přesto, že se v mnoha rádiích stále drží na špičce, kapela ho během ledna v éteru vystřídá novou písničkou s názvem Každý ráno.
„Když jsme připravovali detaily turné, napadlo nás, že si tentokrát nevezmeme jen jednu předkapelu. Rádi bychom udělali soutěž mezi regionálními skupinami a umělci o zahrání si před námi jako host na našem turné. Hlásit se mohou celé kapely nebo klidně i kluk s kytarou nebo holka s harmonikou či dvanáctiletí kluci, co mlátěj do kytary,“ popisuje kytarista a kapelník Chinaski František Táborský.
Hudebníkům, kteří si chtějí ve svém regionu s Chinaski zahrát, bude stačit poslat YouTube odkaz na video z koncertu nebo zkušebny s vlastním repertoárem na adresu: predkapela.chinaski@gmail.com. Záběry mohou být i amatérské. V mailu by měl být i název skupiny a stručné informace. Na základě toho pak Chinaski vyberou podle regionu jednotlivé účinkující.
„Chtěli bychom, aby si mladí umělci večer užili a vyzkoušeli si roli rockové hvězdy. Samozřejmě, že je vezmeme i na autogramiádu,“ doplňuje Táborský.
Podrobnosti zájemci najdou na oficiálních a facebookových stránkách kapely.

V Metropolu vystoupí Chinaski 24. března. Vstupenky jsou již v předprodeji.

SHOW
Plesová sezóna 2015
Metropol je tradičně hlavním dějištěm českobudějovické plesové sezóny. V příloze naleznete přehled plesů konaných v Metropolu v letošním roce.

Příloha: Plesová sezóna 2015 (dokument MS Word, 0.03 MB)

SHOW
Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

PROGRAM PŘÍMO NA VÁŠ E-MAIL
Vážení přátelé Metropolu,

nabízíme Vám možnost zasílání našeho kulturního programu a kulturních novinek přímo na Váš e-mail. Postačí, potvrdíte-li Váš zájem o tuto novou službu na naši mailovou adresu: info@metropol-cb.cz a od následujícího měsíce Vás zařadíme do našeho adresáře.

Zároveň se můžete stát našimi fanoušky na Facebooku a nechat se zde informovat o našich aktivitách:
http://www.facebook.com/pages/Metropol-%C4%8Cesk%C3%A9-Bud%C4%9Bjovice/168446013181968?v=wall

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám mnoho nevšedních kulturních zážitků na našich představeních.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

25.02. - 24.03. BRATISLAVA 3x
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

autoři fotografií: Martin Kleibl & Deana Kolenčíková & Michaela ... více
06.03. Ples jihočeských starostů
Společenský sál ve 20 hod.

Jedinečné společenské setkání zástupců měst a obcí Jihočeského kraje, p ... více
07.03. XIX. ples JEDNOTY
Společenský sál ve 20 hod.

Tradiční ples JEDNOTY, spotřebního družstva České Budějovice s bohatou ... více
08.03. Princezna se zlatou hvězdou
Divadelní sál ve 14.30 hod.

Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové. ... více
11.03. Petr Kolečko: Žena za pultem 2 - Pult osobnosti
Náhradní termín zrušeného představení z 26. listopadu 2014

Divadelní sál v ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2015