METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

SHOW
Akustický koncert kapely NO NAME spustil lavinový efekt
pctKapela NO NAME si před časem splnila další muzikantský sen - zahráli své skladby v akustické verzi na koncertě, který odvysílala hudební televize Očko. Toto zpestření jejich hudební kariéry ale spustilo nečekaný zájem pořadatelů o takový koncertní program!
"Akustické verze našich písní jsme si nechávali na správný čas, protože jsme takové zpracování naší hudby považovali za jakousi "patronu", kterou je možné v rámci kariéry vypálit málokrát. No a počkat si na ten správný moment se vyplatilo", říká spokojeně lídr skupiny Igor Timko.
Skupina obdržela mnoho nabídek z různých koutů Čech a Slovenska a najednou byl z toho velký, ale velmi příjemný problém: kam v koncertním kalendáři vtěsnat takové turné, když kapela má své koncertní aktivity naplánované i dva roky dopředu...?
"Nakonec se nám podařilo uspokojit 21 nabídek a ty koncerty odehrajeme v tomto roce," upřesňuje Igor.
První tři z nich už NO NAME odehrály začátkem roku (Brno , Plzeň , Uherský Brod) a skvělé ohlasy fanoušků a vyprodané prostory je jen utvrdily v tom, že to bylo dobré rozhodnutí.
Po festivalem koncertování během léta bude skupina v akustických koncertech pokračovat na podzimním turné a odehraje dalších cca 18 koncertů.
Všichni členové se jednohlasně shodli: "Na tomto programu jsme pracovali téměř půl roku, proto jsme rádi , že to diváci oceňují a že se naše akustické koncerty vyprodávají! Těšíme se na Vás!"

V Metropolu zahraje skupina NO NAME v rámci svého turné 8. října od 19 hod. v divadelním sále. Vstupenky jsou již v předprodeji!

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

 
SHOW
Na podzim ožije Malá scéna Metropolu Festivalem komorních divadel
pctPříznivci komorních divadel, která jsou charakteristická svým bezprostředním kontaktem s herci na jevišti, se mohou těšit na podzimní Festival komorních divadel v podmanivém prostředí sálu Malé scény Metropolu. Metropol tímto festivalem navazuje na zcela výjimečnou tradici Malé scény, kterou si tento prostor získal v 70. a 80. letech minulého století, kdy tady např. začínali Cimrmani, zpíval Jarek Nohavica či zde hrálo Činoherní studio Praha, když to v Praze nebylo možné. Zároveň se tu při nočních představeních promítaly filmy typu „Panelstory“, poprvé tu také v Čechách zazněly snímky z muzikálu Jesus Christ Superstar.
Samotný festival představí čtyři divadelní tituly. Nejprve se vám představí pražské Divadlo v Řeznické svými dvěma inscenacemi. 7. října na jeviště Malé scény zavítají herci Stanislav Zindulka a Alois Švehlík s tragikomickým příběhem Arnošta Goldflama „Ředitelská lóže“. Diváci se stanou svědky vzpomínek dvou starých a zapomenutých herců na své lásky, úspěchy, nenaplněné sny a na prchavý svět divadelního života.
V říjnu Divadlo v Řeznické ještě představí titul Maria Gelardiho „Zlomatka“. Jedná se o příběh matky, která se rozhodne „vyléčit“ svého syna z homosexuality. Přestože je hra především komedií, směřuje k mrazivému vyústění vztahu mezi matkou a synem. Hru uvedeme 17. října a představí se v ní herecké osobnosti Jitka Smutná s Janem Zadražilem.
Po delší době se v Metropolu představí také brněnský Divadelní spolek Frída. Tentokrát 4. listopadu přiveze komorní příběh Tomasze Jahymeka pro jednoho herce „Kolega Mela Gibsona“. Martin Trnavský v něm ztvární druhořadého herce provinčního divadla, který je zatčen za loupežné přepadení banky, a během hodiny a půl divákům povypráví příběh svého pohnutého hereckého i osobního života, v němž hraje významnou roli setkání s Melem Gibsonem.
Posledním divadelním představením festivalu, které uvedeme 25. listopadu, bude komediální monodrama s Valerií Zawadskou „Přestupní stanice“. Protagonistkou hry je Anna, jejíž osamělost oživují mobilní telefony, kterými ji zásobují přátelé z příležitostných kapesních krádeží. Lidi na druhé straně signálu balamutí s lehkou hravostí jako eskamotér až do chvíle, kdy se jí z mobilu ozve hlásek plačící holčičky, která je sama doma ve chvíli, kdy dům přepadnou zloději…

Vstupenky na představení Festivalu komorních divadel zakoupíte v předprodeji Metropolu. Informaci o začátku předprodeje vstupenek na jednotlivá představení naleznete na našich webových stránkách.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Děkujeme! :o)

SHOW
SHOW
David Koller zahraje své hity akusticky
pctVychutnejte si Davida Kollera v doprovodu se svou kapelou! David Koller na podzim naváže na úspěšné jarní turné po České republice a 3. prosince vystoupí také v Metropolu. Komorní atmosféra akustického koncertu nechá vyniknout křehkou krásu jeho melodií a textů. Těšit se můžete i na Davidovy největší hity v nových aranžích – Černí andělé, Šrouby do hlavy, Oheň, Amerika, či Chci zas v tobě spát a další.

Vstupenky na koncert zakoupíte již nyní v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Lenka Filipová - Concertino 2014
Koncerty Lenky Filipové mají vždy naprosto neopakovatelnou a příjemnou atmosféru, proto si nenechte ujít její vystoupení, které se uskuteční 30. října ve společenském sále Metropolu!

Lenka Filipová je populární česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka. Své kytarové umění studovala na pražské konzervatoři a na Mezinárodní hudební akademii v Paříži v oboru klasická kytara a této profesi se věnuje mimo jiné doposud.
Na koncertě vystoupí s Jindřichem Konířem (klávesy) a Seanem Barrym (keltská harfa). Společně nabídnou úpravy klasických skladeb a chybět samozřejmě nebudou ani nejznámější zpěvaččiny hity!

Vstupenky na koncert zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Miro Žbirka zavítá na podzim do Metropolu!!!
Miro Žbirka odstartuje svoje turné Vánoční Best of Video Tour 2014 říjnovým koncertem v Londýně. Divadelní sál Metropolu bude jeho čtvrtou zastávkou. Koncert se uskuteční 13. listopadu, předprodej vstupenek bude zahájen 25. srpna.

Miro Žbirka se po několikaměsíční odmlce vrací s novým koncertním projektem nazvaným Vánoční Best of Video Tour. Název si turné tak trochu vypůjčilo z připravované kolekce všech Žbirkových videoklipů, která by měla vyjít na podzim tohoto roku. Na všech koncertech Vánoční Best of Video Tour zazní největší hity dokreslené projekcemi sestavených z originálních klipů. Absolutní premiérou budou dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů.
Miro Žbirka k Vánoční Best of Video Tour dodává: „Těším se na tyto koncerty, protože i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem, si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly, těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru.“

Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

15.07. - 30.09. Ostře sledovaný Hrabal
I. respirium 9 - 18 hod.

Fotografická výstava ke 100. výročí od narození populárního spisovatele ... více
06.08. - 21.09. Kamila Berndorffová: Moje Indie
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Fotografka a cestovatelka Kamila Berndorffová má za sebou řadu samostat ... více
22.09. Elaine Murphyová: Tři holky jako květ
Divadelní sál v 19 hod.

Divadlo Na Fidlovačce

Tři ženy, vnučka, matka a ... více
24.09. Poutníci
Malá scéna v 19 hod.

Koncert z folkového cyklu "Na návštěvě u Nezmarů"
... více
02.10. PARTIČKA
Společenský sál ve 20 hod.

Improvizační show, kde je zábava tak hustá, že by se dala krájet. Nenec ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2014