METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

SHOW
Darujte k Vánocům kulturní zážitek!!!
Máme pro vás několik tipů na skvělý vánoční dárek. V předprodeji Metropolu jsou v současnosti vstupenky na tyto kulturní pořady, které uvedeme v průběhu příštího roku a které mohou být vhodným vánočním dárkem pro Vaše nejbližší:

10. leden Velký mediální ples se Zuzanou Mikovou
17. leden Myslivecký bál s Budvarkou
25. leden Dětský maškarní karneval
26. leden Můj báječný rozvod, divadelní představení s Eliškou Balzerovou
24. únor LORDI, skandální salónní divadelní komedie
27. únor Songfest.cz 2015 - vítání roku ovcééé
24. březen CHINASKI TOUR "ROCKFIELD" 2015
22. duben Ondřej Brzobohatý IDENTITY TOUR 2015
& od 15. prosince začíná předprodej abonentních vstupenek na jarní folkový cyklus "Na návštěvě u Nezmarů", který obsahuje šest koncertů a na tyto vstupenky:
4. duben Mandrage - Divadelní tour 2015
16. duben Irská taneční show - taneční soubor Merlin
21. květen Petr Spálený & Apollo band s Miluškou Voborníkovou

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

Program Metropolu na prosinec a leden
V příloze tohoto příspěvku naleznete přehlednou informaci o našem programu v měsících listopadu a prosinci. Přejeme Vám příjemné chvilky strávené na našich kulturních pořadech.

Přílohy:

program prosinec (dokument MS Word, 0.06 MB)
program na leden (dokument MS Word, 0.05 MB)
 
Andělé přinesli ARPIDĚ přes půl milionu korun
pctMetropol je již tradičním partnerem Andělské aukce, která proběhla 15. prosince ve společenském sále. V průběhu večera, kdy se draží obrazy namalované v rámci arteterapie klientů centra ARPIDA, se vydražila celková částka ve výši 564.000,- Kč. Celou tuto částku obdrží centrum ARPIDA, které se zabývá rehabilitací osob se zdravotním postižením.

SHOW
Na jaře navštíví Malou scénu Metropolu Nezmaři či Robert Křesťan a Druhá Tráva
pctPodzimní cyklus folkových koncertů Na návštěvě u Nezmarů, který se koná na Malé scéně Metropolu v Českých Budějovicích, je ve finální rovince. O závěrečnou tečku se 15. prosince postarají Petr Rímský a trio Přelet M. S. Na této akci bude zároveň zahájen prodej abonentek pro jarní cyklus, který odstartuje v lednu a celkově nabídne šest koncertů.

První vlaštovkou jarních folkových koncertů bude 19. ledna známý zpívající právník Ivo Jahelka. Jeho zálibou je zhudebňování vybraných soudních případů a zajímavých příběhů ze života, díky čemuž se právem řadí mezi nejzajímavější folkové muzikanty v Čechách. Má za sebou mnoho sólových alb a také tři knihy.
11. února na Malé scéně Metropolu vystoupí skupina Přístav Brno. Kořeny kapely sahají do druhé poloviny 90. let. První velký zlom nastal v roce 1998, kdy skupina dostala první Portu. Následovaly čtyři úspěšné roky, které skončily vynucenou pauzou z personálních důvodů. Po obměně sestavy se ale Přístav Brno dokázali vrátit a dnes jsou stálicí tuzemské folkové scény.
Více než dvacetiletou tradici má skupina Devítka, která v Českých Budějovicích zahraje 23. března. Ústřední postavou kapely je Jan Brož, jenž společně s Jindřižkou Brožovou působil i v sestavě Žalman a spol. Páteř repertoáru Devítky tvoří vlastní skladby, které staví na silných textech, jež vedou k zamyšlení. Kapela vydala již devět CD, přičemž největší úspěch měla nahrávka Duše v peří.
20. dubna přijdou na řadu legendární Nezmaři, jejichž kapelník Pavel Drengubák je duší celého cyklu Na návštěvě u Nezmarů. Společně s Pavlem Zajícem, Šárkou Benetkovou a Tondou Hlavářem zaručují, že se diváci budou celý večer královsky bavit. Chybět nebude řada oblíbených písní.
Další ostřílení muzikanti vystoupí na Malé scéně Metropolu 18. května. Pod názvem Malina Brothers figurují bratři Malinové a Pavel Peroutka. Multiinstrumentalista Luboš Malina hraje v Druhé Trávě a v minulosti byl členem nejslavnější sestavy Poutníků. Je také producentem, který se podílel na deskách Lenky Dusilové, Kabátu či MIG 21. Pavel Malina hrál v Druhé Trávě, spolupracoval s Lenkou Filipovou, Pavlínou Jíšovou a dnes je členem skupiny Žalman & spol. Pepa Malina také spolupracoval s Druhou Trávou, ale i Věrou Martinovou či Pavlem Bobkem. Baskytarista Pavel Peroutka je mimo jiné členem Spirituál kvintetu.
Na závěr jarního cyklu se 15. června představí Robert Křesťan a Druhá Tráva. Legendární skupina vznikla před více než 20 lety a od té doby patří ke špičce tuzemské folk & country scény. Její renomé roste i za hranicemi - každý rok kapela absolvuje turné po USA. Za zmínku také určitě stojí, že Druhá Tráva spolupracovala s takovými osobnostmi, jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Cena abonentky je 1 320 korun (šest koncertů). Abonentky budou do 9. ledna k dostání v Metropolu. Vstupenky na jednotlivá vystoupení budou v prodeji vždy měsíc dopředu.

SHOW
Velký mediální ples otevře sezónu společenský plesů 2015
Již posedmé otevře Velký mediální ples novou sezónu společenských plesů. Také v letošním roce pro Vás Metropol spolu s dalšími pořadateli Deníkem, Českým rozhlasem ČB a agenturou Art4Promotion připravil pestrý program, který se určitě postará o Vaši zábavu. Těšit se můžete na tradiční hudební doprovod v podobě tanečního orchestru Metroklub Big Band a Rozhlasového swingového orchestru. Hlavním hudebním hostem večera bude účastnice soutěže Česko Slovensko má talent Zuzana Miková se svou kapelou a zpěvák Jan Smigmator. Dále se v programu představí folklórní soubor Furiant a skupina Good Company se svým programem světových revivalů. Chybět nebude welcomedrink a bohatá tombola.

Přijměte tedy pozvání do společnosti krásných dam a gentlemanů. Velký mediální ples se uskuteční 10. ledna od 20 hodin. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

Děkujeme partnerům Velkého mediálního plesu: HYUNDAI - Fischer CZ, s.r.o., Jihočeské centrále cestovního ruchu a tiskárně Inpress!!!

Náhradní termín za zrušené představení "Žena za pultem"
PCTNáhradní termín za zrušené představení Divadla Kalich "Žena za pultem 2: Pult osobnosti" s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem je 11. března 2015 od 19 hod. v divadelním sále. Vstupenky zůstávají v platnosti.

SHOW
Přijímáme přihlášky do tanečních kurzů na jaro 2015!!!
pctPřijďte se naučit tančit, pobavit se, zasmát a najít si nové přátele.

Metropol Vám nabízí taneční kurz pro mládež od ledna 2015 pod profesionálním vedením tanečních mistrů Jany Bátovské a Tomáše Ryneše. Naučí Vás základním krokům standardních tanců (waltz, valčík, polka) či latinsko-amerických tanců, předají Vám své nasbírané zkušenosti a rady. Na konci našeho kurzu nebudete už jen šlapat kroky, ale budete umět tančit. Začínáme 26. ledna!
Pro školní třídy a skupiny máme atraktivní nabídku v podobě slevy 400 Kč pro každého účastníka!

Více informací na tel. čísle 386 106 112 nebo na www.metropol-cb.cz v sekci kurzy.

Příloha: leták (obrázek JPEG, 0.57 MB)

Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

PROGRAM PŘÍMO NA VÁŠ E-MAIL
Vážení přátelé Metropolu,

nabízíme Vám možnost zasílání našeho kulturního programu a kulturních novinek přímo na Váš e-mail. Postačí, potvrdíte-li Váš zájem o tuto novou službu na naši mailovou adresu: info@metropol-cb.cz a od následujícího měsíce Vás zařadíme do našeho adresáře.

Zároveň se můžete stát našimi fanoušky na Facebooku a nechat se zde informovat o našich aktivitách:
http://www.facebook.com/pages/Metropol-%C4%8Cesk%C3%A9-Bud%C4%9Bjovice/168446013181968?v=wall

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám mnoho nevšedních kulturních zážitků na našich představeních.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

03.12. - 15.02.2015 FOTOUNIVERZIÁDA 2014 "Pod vlivem hudby"
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Čtrnáctý ročník fotografické soutěže.

Vernisáž výstavy ... více
21.12. Vokální seskupení 4TET

Divadelní sál v 19.00 hodin

IIIb VERZE PROGRAMU (obnovená verze s novými sólo i společnými písněmi) ... více

21.12. Lucie Bílá: Bílé Vánoce
Společenský sál ve 20 hod.

Vánoční koncert nejpopulárnější české zpěvačky v doprovodu kapely Petra ... více
22.12. Vánoční koncert Jitřenky
Divadelní sál v 17 hod.

Tradiční vánoční koncert Dětského pěveckého sboru Jitřenka.

... více
10.01.2015 VII. velký mediální ples
Společenský sál ve 20 hod.

Již tradičně otevírá plesovou sezonu v Českých Budějovicích Velký mediá ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2014