METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

Unikátní 3D divadlo zahraje příběh o Aladinovi
pctVšichni jistě znáte 3D kino či televizi, ale 3D divadlo to tu ještě nebylo!!! Loutkové divadlo pro děti s 3D projekcí využívá 3D technologie, aby diváci měli pocit, že se loutky pohybují v prostoru dané scény.

Pohádka "Tisíc a jedna hranice aneb příběh o Aladinovi" je plná kouzel, fantazie a humoru, ve které nesmí chybět kouzelná lampa, létající koberec ani zlý kouzelník. Krásné dřevěné loutky a 3D projekce dotváří dokonalou iluzi dávného orientu.

Představení je vhodné pro děti od 5 let. Speciální 3D brýle budou k dispozici v divadle.

Pohádku uvedeme 1. listopadu od 10 hod. na Malé scéně. Vstupenky v ceně 80,- Kč zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
“The Best Of“ podzim Mira Žbirky
Miro Žbirka finišuje přípravy na turné Vánoční Best of Video Tour. Turné je provázané s novým DVD, které přinese kompletní soubor všech Žbirkových videoklipů, včetně dvou hudebních filmů a archivních nahrávek Slovenské televize. Turné zase čerpá inspiraci pro unikátní videoprojekce právě z těchto klipů.
Každý koncert turné Vánoční Best of Video Tour bude jedinečný! Každý návštěvník koncertu – ať už bude v Českých Budějovicích, Praze či jakémkoliv dalším místě v republice - bude přítomen křtu zmiňovaného dvoj DVD The Best of Video. Jak bude křest probíhat, by chtěl Miro Žbirka zatím ponechat jako překvapení, a zároveň i důvod, proč na koncert přijít.
Miro Žbirka k turné doplňuje: „Představím – kromě těch nejznámějších videoklipů- zároveň i málo známé záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů. Musím přiznat, že tento projekt se rodí již delší dobu a nechávám si na něm hodně záležet. Věřím, že i diváci koncertů to ocení.”
Koncertní turné měl Miro Žbirka naposledy před třemi lety (Symphonic Tour) a tak není divu, že vstupenky na to aktuální mizí z předprodejů velkou rychlostí.

Více informací získáte na http://www.zbirka.cz.

Koncert Mira Žbirky se v Metropolu uskuteční 13. listopadu od 19 hod. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

Program Metropolu na říjen a listopad
V příloze tohoto příspěvku naleznete přehlednou informaci o našem programu v měsících říjnu a listopadu. Přejeme Vám příjemné chvilky strávené na našich kulturních pořadech.

Přílohy:

program na říjen (dokument MS Word, 0.06 MB)
program listopad (dokument MS Word, 0.06 MB)
 
SHOW
Bára Hrzánová opět zavítá na divadelní prkna Metropolu
pct V komedii pražského Divadla Kalich „Každý den, šťastný den“ se vám tentokrát představí Barbora Hrzánová jako žena, která do spokojeného, jen trochu unaveného manželství přivede svůj nový idol, aby žili v triu.

Na začátku hry se manželka Aneta vrací ze služební cesty a doma najde polonahou sousedku, která chodí na návštěvy za jejím manželem Fredem. Aneta však situaci přejde s nadhledem, protože se na služební cestě zamiluje do záhadného cizince. Aneta se rozhodne francouzského milence přivést domů a snaží se přesvědčit manžela, aby žili všichni pohromadě. Do seznamovacích scén manžela a nápadníka se přidává sousedka Anna, která Freda tajně několik let miluje. Z těchto situací vychází mnoho vtipných scén, které diváky zaručeně dobře pobaví.

Na níže uvedeném odkaze můžete slyšet Báru Hrzánovou vyprávět o inscenaci:
http://www.youtube.com/watch?v=atqWAW1jPco

Divadelní hru "Každý den, šťastný den" uvedeme 7. listopadu v 19 hod. na Malé scéně. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
ONE MAN SHOW Martina Trnavského
V listopadu pokračuje Festival komorních divadel na Malé scéně Metropolu komorním příběhem jednoho herce - Martina Trnavského s titulem "Kolega Mela Gibsona".

Děj začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život.
Divadelní spolek Frída, se souhlasem autora, připravil toto monodrama přímo na tělo protagonistovi Martinovi Trnavskému. Text byl aktualizován a přenesen do českých reálií. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým zážitkem s překvapivou pointou. Jedná se o komedii - One man show, která se stala třináctým autorským představením Divadelního spolku Frída.

Divadelní hru Kolega Mela Gibsona uvedeme 4. listopadu v 19 hod. na Malé scéně. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Na podzim ožije Malá scéna Metropolu Festivalem komorních divadel
pctPříznivci komorních divadel, která jsou charakteristická svým bezprostředním kontaktem s herci na jevišti, se mohou těšit na podzimní Festival komorních divadel v podmanivém prostředí sálu Malé scény Metropolu. Metropol tímto festivalem navazuje na zcela výjimečnou tradici Malé scény, kterou si tento prostor získal v 70. a 80. letech minulého století, kdy tady např. začínali Cimrmani, zpíval Jarek Nohavica či zde hrálo Činoherní studio Praha, když to v Praze nebylo možné. Zároveň se tu při nočních představeních promítaly filmy typu „Panelstory“, poprvé tu také v Čechách zazněly snímky z muzikálu Jesus Christ Superstar.
Samotný festival představí čtyři divadelní tituly. Nejprve se vám představí pražské Divadlo v Řeznické svými dvěma inscenacemi. 7. října na jeviště Malé scény zavítají herci Stanislav Zindulka a Alois Švehlík s tragikomickým příběhem Arnošta Goldflama „Ředitelská lóže“. Diváci se stanou svědky vzpomínek dvou starých a zapomenutých herců na své lásky, úspěchy, nenaplněné sny a na prchavý svět divadelního života.
V říjnu Divadlo v Řeznické ještě představí titul Maria Gelardiho „Zlomatka“. Jedná se o příběh matky, která se rozhodne „vyléčit“ svého syna z homosexuality. Přestože je hra především komedií, směřuje k mrazivému vyústění vztahu mezi matkou a synem. Hru uvedeme 17. října a představí se v ní herecké osobnosti Jitka Smutná s Janem Zadražilem.
Po delší době se v Metropolu představí také brněnský Divadelní spolek Frída. Tentokrát 4. listopadu přiveze komorní příběh Tomasze Jahymeka pro jednoho herce „Kolega Mela Gibsona“. Martin Trnavský v něm ztvární druhořadého herce provinčního divadla, který je zatčen za loupežné přepadení banky, a během hodiny a půl divákům povypráví příběh svého pohnutého hereckého i osobního života, v němž hraje významnou roli setkání s Melem Gibsonem.
Posledním divadelním představením festivalu, které uvedeme 25. listopadu, bude komediální monodrama s Valerií Zawadskou „Přestupní stanice“. Protagonistkou hry je Anna, jejíž osamělost oživují mobilní telefony, kterými ji zásobují přátelé z příležitostných kapesních krádeží. Lidi na druhé straně signálu balamutí s lehkou hravostí jako eskamotér až do chvíle, kdy se jí z mobilu ozve hlásek plačící holčičky, která je sama doma ve chvíli, kdy dům přepadnou zloději…

Vstupenky na představení Festivalu komorních divadel zakoupíte v předprodeji Metropolu. Informaci o začátku předprodeje vstupenek na jednotlivá představení naleznete na našich webových stránkách.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Děkujeme! :o)

SHOW
David Koller zahraje své hity akusticky
pctVychutnejte si Davida Kollera v doprovodu se svou kapelou! David Koller na podzim naváže na úspěšné jarní turné po České republice a 3. prosince vystoupí také v Metropolu. Komorní atmosféra akustického koncertu nechá vyniknout křehkou krásu jeho melodií a textů. Těšit se můžete i na Davidovy největší hity v nových aranžích – Černí andělé, Šrouby do hlavy, Oheň, Amerika, či Chci zas v tobě spát a další.

Vstupenky na koncert zakoupíte již nyní v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Miro Žbirka zavítá na podzim do Metropolu!!!
Miro Žbirka odstartuje svoje turné Vánoční Best of Video Tour 2014 říjnovým koncertem v Londýně. Divadelní sál Metropolu bude jeho čtvrtou zastávkou. Koncert se uskuteční 13. listopadu, vstupenky na koncert jsou již v předprodeji.

Miro Žbirka se po několikaměsíční odmlce vrací s novým koncertním projektem nazvaným Vánoční Best of Video Tour. Název si turné tak trochu vypůjčilo z připravované kolekce všech Žbirkových videoklipů, která by měla vyjít na podzim tohoto roku. Na všech koncertech Vánoční Best of Video Tour zazní největší hity dokreslené projekcemi sestavených z originálních klipů. Absolutní premiérou budou dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů.
Miro Žbirka k Vánoční Best of Video Tour dodává: „Těším se na tyto koncerty, protože i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem, si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly, těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru.“

Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

21.10. - 30.11. FOTO IUVENTARS bienále 2014
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Myšlenkou projektu FOTO IUVENTARS je prohloubit spolupráci mezi uměleck ... více
01.11. Tisíc a jedna hranice aneb příběh o Aladinovi
Malá scéna v 10 hod.

Jedinečné dětské představení, které kombinuje tradiční loutkové divadlo s m ... více
04.11. Tomasz Jahymek: Kolega Mela Gibsona
Malá scéna v 19 hod.

Divadelní spolek Frída

Komorní příběh jednoho herc ... více
04.11. Jane Monheit & Jihočeská filharmonie
Divadelní sál v 19 hod.

Do Českých Budějovic poprvé přijíždí na mimořádný koncert sezóny Jihočeské ... více
07.11. Jaan Tätte: Každý den, šťastný den!
Divadelní sál v 19 hod.

Divadlo Kalich

Vydařená komedie estonského herce, ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2014