METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

SHOW
Akustický koncert kapely NO NAME spustil lavinový efekt
pctKapela NO NAME si před časem splnila další muzikantský sen - zahráli své skladby v akustické verzi na koncertě, který odvysílala hudební televize Očko. Toto zpestření jejich hudební kariéry ale spustilo nečekaný zájem pořadatelů o takový koncertní program!
"Akustické verze našich písní jsme si nechávali na správný čas, protože jsme takové zpracování naší hudby považovali za jakousi "patronu", kterou je možné v rámci kariéry vypálit málokrát. No a počkat si na ten správný moment se vyplatilo", říká spokojeně lídr skupiny Igor Timko.
Skupina obdržela mnoho nabídek z různých koutů Čech a Slovenska a najednou byl z toho velký, ale velmi příjemný problém: kam v koncertním kalendáři vtěsnat takové turné, když kapela má své koncertní aktivity naplánované i dva roky dopředu...?
"Nakonec se nám podařilo uspokojit 21 nabídek a ty koncerty odehrajeme v tomto roce," upřesňuje Igor.
První tři z nich už NO NAME odehrály začátkem roku (Brno , Plzeň , Uherský Brod) a skvělé ohlasy fanoušků a vyprodané prostory je jen utvrdily v tom, že to bylo dobré rozhodnutí.
Po festivalem koncertování během léta bude skupina v akustických koncertech pokračovat na podzimním turné a odehraje dalších cca 18 koncertů.
Všichni členové se jednohlasně shodli: "Na tomto programu jsme pracovali téměř půl roku, proto jsme rádi , že to diváci oceňují a že se naše akustické koncerty vyprodávají! Těšíme se na Vás!"

V Metropolu zahraje skupina NO NAME v rámci svého turné 8. října od 19 hod. v divadelním sále. Vstupenky jsou již v předprodeji!

V předprodeji zbývá posledních několik permanentek na podzimní folkový cyklus!!!
pct Fanoušci folkové či bluegrassové muziky by měli zbystřit! Na podzim se na Malé scéně českobudějovického Metropolu uskuteční cyklus folkových koncertů s názvem Na návštěvě u Nezmarů, v rámci kterého se každý měsíc představí jedna legendární kapela či interpret. Zájemci si mohou už nyní koupit abonentku, jež zajišťuje vstup na všechny čtyři koncerty, a to za 880 korun. Doprodej vstupenek na jednotlivá vystoupení bude zahájen až v září.

První vlaštovkou bude koncert kultovních Poutníků, kteří na Malé scéně vystoupí 24. září. Oblíbená bluegrassová partička je na scéně již více než 40 let! Stále se však jedná o maximálně energickou kapelu, která strhne každého návštěvníka. Jejich koncerty mají velkou odezvu, tudíž se dá říct, že jsou dnes Poutníci na jednom ze svých absolutních vrcholů! Přijďte se přesvědčit...
15. října do Českých Budějovic dorazí další legenda s velkým L - Miki Ryvola. Společně se svými přáteli představí největší fláky nezapomenutelné trampské skupiny Hoboes! V sychravém podzimním počasí vás jeho skladby, díky kterým se opět ocitnete u ohně a pod širým nebem, příjemně zahřejí!
Listopad bude patřit další brněnské letité kapele - Folk Teamu. Strhující skupina letos slaví 40 let! Stejně jako v případě Poutníků ale muzikantům nechybí dostatečná energie a zápal do živého hraní. Folk Team si získal respekt i mezi mimožánrovými posluchači. Jejich progresivnější muzika, která si v začátcích brala inspiraci například z Crosby, Still, Nash & Young, přitahuje i rockové fanoušky! Na Malé scéně zahrají 12. listopadu.
Finální tečkou bude 15. prosince koncert Petra Rímského a tria Přelet M.S. Petr patří k nejvýraznějším tuzemským písničkářům. Do svých skladeb se nebál zařadit ani prvky šansónu či jazzu, díky čemuž je dodnes velmi osobitý! Na svém kontě má i hudebně naučné publikace či třeba produkci festivalu Folky - Nefolky. Přelet M.S. tvoří tři sympatické ženy ze západočeských Blovic. Dohromady se daly v roce 2005 a okamžitě začaly sbírat první úspěchy. Vzácné trofeje mají například z Mohelnického dostavníku či České Porty. Kapela je stálicí mnoha folkových festivalů, vystupuje i v zahraničí. Fanoušci oceňují jak její veselé folkové písně, tak i skladby, které zasahují do jazzových a swingových teritorií.

Program podzimního folkového cyklu Na návštěvě u Nezmarů:

24. 9. - Poutníci
15. 10. - Miki Ryvola a přátelé
12. 11. - Folk team
15. 12. - Petr Rímský a trio Přelet M. S.

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

 
SHOW
SHOW
David Koller zahraje své hity akusticky
pctVychutnejte si Davida Kollera v doprovodu se svou kapelou! David Koller na podzim naváže na úspěšné jarní turné po České republice a 3. prosince vystoupí také v Metropolu. Komorní atmosféra akustického koncertu nechá vyniknout křehkou krásu jeho melodií a textů. Těšit se můžete i na Davidovy největší hity v nových aranžích – Černí andělé, Šrouby do hlavy, Oheň, Amerika, či Chci zas v tobě spát a další.

Vstupenky na koncert zakoupíte již nyní v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Lenka Filipová - Concertino 2014
Koncerty Lenky Filipové mají vždy naprosto neopakovatelnou a příjemnou atmosféru, proto si nenechte ujít její vystoupení, které se uskuteční 30. října ve společenském sále Metropolu!

Lenka Filipová je populární česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka. Své kytarové umění studovala na pražské konzervatoři a na Mezinárodní hudební akademii v Paříži v oboru klasická kytara a této profesi se věnuje mimo jiné doposud.
Na koncertě vystoupí s Jindřichem Konířem (klávesy) a Seanem Barrym (keltská harfa). Společně nabídnou úpravy klasických skladeb a chybět samozřejmě nebudou ani nejznámější zpěvaččiny hity!

Vstupenky na koncert zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Miro Žbirka zavítá na podzim do Metropolu!!!
Miro Žbirka odstartuje svoje turné Vánoční Best of Video Tour 2014 říjnovým koncertem v Londýně. Divadelní sál Metropolu bude jeho čtvrtou zastávkou. Koncert se uskuteční 13. listopadu, předprodej vstupenek bude zahájen 25. srpna.

Miro Žbirka se po několikaměsíční odmlce vrací s novým koncertním projektem nazvaným Vánoční Best of Video Tour. Název si turné tak trochu vypůjčilo z připravované kolekce všech Žbirkových videoklipů, která by měla vyjít na podzim tohoto roku. Na všech koncertech Vánoční Best of Video Tour zazní největší hity dokreslené projekcemi sestavených z originálních klipů. Absolutní premiérou budou dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů.
Miro Žbirka k Vánoční Best of Video Tour dodává: „Těším se na tyto koncerty, protože i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem, si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly, těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru.“

SHOW
Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

15.07. - 30.09. Ostře sledovaný Hrabal
I. respirium 9 - 18 hod.

Fotografická výstava ke 100. výročí od narození populárního spisovatele ... více
06.08. - 21.09. Kamila Berndorffová: Moje Indie
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Fotografka a cestovatelka Kamila Berndorffová má za sebou řadu samostat ... více
03.09. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Divadelní sál v 19.30 hod.

Koncert v rámci Hudebních slavností Emy Destinnové
... více
09.09. Jihočeská filharmonie & Hagai Shaham
Divadelní sál v 19.30 hod.

Zahajovací koncert 34. koncertní sezóny Jihočeské filharmonie 2014 ... více
22.09. Elaine Murphyová: Tři holky jako květ
Divadelní sál v 19 hod.

Divadlo Na Fidlovačce

Tři ženy, vnučka, matka a ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2014