METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

SHOW
Mandrage vyráží na akustické turné. Zahrají písně v divadelním aranžmá s doprovodem orchestru
pctPlzeňská kapela Mandrage nemá koncertování stále dost. V listopadu skončila Siluety Tour Part II a od února navazuje sérií akustických koncertů. I jako v předchozích show si kluci opět připravili něco navíc.

Turné pod titulem Od ZAČÁTKU připomene písně od počátku jejich společné kariéry v roce 2001. “Plánujeme zmapovat celou historii kapely Mandrage tak trochu netradičním způsobem, pomocí divadelní výpravy, s pomocí všemožných talentovaných hostů... Půjde hodně o kouzlo okamžiku a můžeme garantovat, že diváci se nepřestanou bavit a trošku ani divit, “ slibují Mandrage.
Akustické koncerty českých kapel jsou v poslední době stále populárnější. V případě Mandrage však nemáme očekávat jen hraní na dřevěné kytary jako u táboráku. Jak sami říkají, když už akusticky, tak s noblesou, když s noblesou, tak v divadle, když v divadle, tak divadelně. “Chceme našim posluchačům ukázat, že divadlo není jen Prodaná Nevěsta nebo muzikály Michala Davida, ukázat jim, že divadlo stále žije a může být i zábavné.”
Mandrage za 14 let své existence nahráli 4 studiová alba, z nichž 2 se staly zlatými. I přesto je to pro kluky první akustické turné v jejich kariéře a přiznávají, že se u některých aranžmá pěkně zapotili, s výsledkem jsou ale naprosto spokojeni.
“Rozhodně budeme na vizuální stránku našich koncertů dávat důraz i nadále. Divadelní turné O(d) Začátku nevyjímaje. Baví nás posouvat hranice našich možností a využívat daná prostředí do jejich maxima. Divadelní prostory jsou opravdu fascinující svojí variabilitou a možnostmi, které nabízí. Část naší kapely v divadle vyrostla, a tak máme k těmto místům opravdu vřelý vztah,” přiznávají Mandrage.
Hity budou doplněny o hudební doprovod smyčcového kvarteta, dechového tria a vokalistek.

Vstupenky na koncert v divadelním sále Metropolu, který se uskuteční 4. března, jsou již v předprodeji!

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

Program Metropolu na leden a únor
V příloze tohoto příspěvku naleznete přehlednou informaci o našem programu v měsících lednu a únoru. Přejeme Vám příjemné chvilky strávené na našich kulturních pořadech.

Přílohy:

program na leden (dokument MS Word, 0.05 MB)
program na únor (dokument MS Word, 0.05 MB)
 
Na Malou scénu zavítá brněnská kapela Přístav
pctDalším zastavením z jarní řady folkových koncertů „Na návštěvě u Nezmarů“, které se konají na Malé scéně, bude vystoupení brněnské kapely Přístav. Skupina v loňském roce oslavila 15 let od svého vzniku. Během svého působení natočila několik desek a získala také několik Port.

Koncert skupiny Přístav se uskuteční 11. února od 19 hodin. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

Na divadelní scénu zavítají LORDI
pctTři rozpustilí lordi hrají mezi sebou tajnou hru, ve které si rozdělují dámy a za sexuální úspěchy či neúspěchy s nimi si rozdělují červené a černé body. Až jednoho dne jeden z lordů poruší pravidla hry...

Divadelní komedie Lordi vznikala 15 let (v letech 1991 -2006) nejdříve na Slovensku a později v Praze, kompilováním útržků z několika zdrojů: korespondence Oscara Wildea s Robbie Rossem, Wildeova kniha Intence a deníky Robbieho Rosse.
Hlavním postavám byl zachován původní charakter, byli však obohaceni o národnostní specialitu. V našem podání hry byl Lordům přidán slovenský naturel. Snaží se sice mluvit řečí britských Lordů, avšak ve slovenštině, se slovenským smyslem pro humor a se slovenským způsobem přemýšlení. Při vzniku slovenské jazykové verze se autoři snažili do vyjadřování Lordů propašovat různá roztomile znějící slovenská slova, archaismy a větné vazby, které se v současné slovenštině již nepoužívají. Autoři sami říkají, že jde o jazyk jejich babiček.
Při první zkoušce české verze hry Lordi, četli herci společně hru ve slovenštině s tím, že pokud se jim hra bude líbit a přijmou v ní role, tak vznikne český překlad. Oba přizvaní herci, Filip Rajmont a Martin Hofmann se po přečtení rozhodli hrát hru ve slovenštině s tím, že v Čechách publikum slovenštině rozumí a byla by škoda snažit se o překlad.

Reportáž o představení:
http://www.sergeart.com/predstaveni/lordi/video-4/

Hru uvádíme v rámci Dnů slovenské kultury v Českých Budějovicích.

Vstupenky na představení LORDI zakoupíte v předprodeji Metropolu.

Zažijte Dívčí válku na vlastní kůži
pctLegendární komedie z dob knížete Přemysla, který po smrti kněžny Libuše užívá nabyté svobody na lovu a v náručí žen. Zároveň rozhodně odmítá stále se stupňující milenecký nátlak ze strany panny Vlasty, která zhrzena vyhlásí válku mužům.
Do lítého a přesto laskavého boje mezi muži a ženami se vrhají kníže Přemysl, panna Vlasta, vladyka Bivoj, vladyka Vojen, panic Ctirad, panna Šárka, Bivojova žena Kazi a také božský Lumír.
Kdo nakonec vyhraje?
Je rozumné, aby muži s ženami bojovali, nebo se to dá vyřešit jinak?

Vstupenky na představení Dívčí válka, které uvedeme v divadelním sále 10. února od 19 hodin, zakoupíte v předprodeji Metropolu.

Chinaski vyberou v regionech čtrnáct předkapel
Zažít večer v roli hudební hvězdy - tedy zahrát si před narvaným sálem, vidět zákulisí slavné kapely a pak mít i autogramiádu. Takový zážitek umožní mladým a neznámým skupinám nebo umělcům populární kapela Chinaski. Její členové se rozhodli, že na svém aktuálním turné k albu Rockfield nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou.
Šňůrou čtrnácti koncertů Chinaski podporují vydání nahrávky Rockfield, která se záhy stala platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií (žebříčky IFPI). I přesto, že se v mnoha rádiích stále drží na špičce, kapela ho během ledna v éteru vystřídá novou písničkou s názvem Každý ráno.
„Když jsme připravovali detaily turné, napadlo nás, že si tentokrát nevezmeme jen jednu předkapelu. Rádi bychom udělali soutěž mezi regionálními skupinami a umělci o zahrání si před námi jako host na našem turné. Hlásit se mohou celé kapely nebo klidně i kluk s kytarou nebo holka s harmonikou či dvanáctiletí kluci, co mlátěj do kytary,“ popisuje kytarista a kapelník Chinaski František Táborský.
Hudebníkům, kteří si chtějí ve svém regionu s Chinaski zahrát, bude stačit poslat YouTube odkaz na video z koncertu nebo zkušebny s vlastním repertoárem na adresu: predkapela.chinaski@gmail.com. Záběry mohou být i amatérské. V mailu by měl být i název skupiny a stručné informace. Na základě toho pak Chinaski vyberou podle regionu jednotlivé účinkující.
„Chtěli bychom, aby si mladí umělci večer užili a vyzkoušeli si roli rockové hvězdy. Samozřejmě, že je vezmeme i na autogramiádu,“ doplňuje Táborský.
Podrobnosti zájemci najdou na oficiálních a facebookových stránkách kapely.

V Metropolu vystoupí Chinaski 24. března. Vstupenky jsou již v předprodeji.

SHOW
Plesová sezóna 2015
Metropol je tradičně hlavním dějištěm českobudějovické plesové sezóny. V příloze naleznete přehled plesů konaných v Metropolu v letošním roce.

Příloha: Plesová sezóna 2015 (dokument MS Word, 0.03 MB)

SHOW
Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

PROGRAM PŘÍMO NA VÁŠ E-MAIL
Vážení přátelé Metropolu,

nabízíme Vám možnost zasílání našeho kulturního programu a kulturních novinek přímo na Váš e-mail. Postačí, potvrdíte-li Váš zájem o tuto novou službu na naši mailovou adresu: info@metropol-cb.cz a od následujícího měsíce Vás zařadíme do našeho adresáře.

Zároveň se můžete stát našimi fanoušky na Facebooku a nechat se zde informovat o našich aktivitách:
http://www.facebook.com/pages/Metropol-%C4%8Cesk%C3%A9-Bud%C4%9Bjovice/168446013181968?v=wall

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám mnoho nevšedních kulturních zážitků na našich představeních.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

03.12.2014 - 15.02. FOTOUNIVERZIÁDA 2014 "Pod vlivem hudby"
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Čtrnáctý ročník fotografické soutěže.

Vernisáž výstavy ... více
06.02. Ples Budvaru
Společenský sál ve 20 hod.

Tradiční ples s pivním studiem a ochutnávkou světových piv. K tanci a p ... více
07.02. XIX. ples Rotary klubu
Společenský sál ve 20 hod.

Tradiční ples za účasti významných osobností kulturního, politického a ... více
10.02. Dívčí válka
Divadelní sál v 19 hod.

Nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republic ... více
11.02. Přístav Brno
Malá scéna v 19 hod.

Koncert z folkového cyklu "Na návštěvě u Nezmarů"
... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2015