METROPOL spol. s r. o.
Naši partneři

Úvodní strana

Ferda Mravenec
pct "Já jsem Ferda Mravenec, práce všeho druhu, všechno spravím, všechno postavím, všechno přinesu."

Jeden z nejslavnějších českých pohádkových muzikálů pro děti v letošním roce oslaví dvacet let od svého prvního uvedení. Ve velkém výpravném dobrodružství z lesního palouku se kromě šviháka s puntíkovaným motýlkem, který za každých okolností oplývá dobrou náladou, optimismus z něj přímo srší, strach pro něj neexistuje, v každé situaci si ví bezpečně rady, a navíc je vynikající plavec, sportovec a všeuměl, představí divoký koník, okouzlující Beruška nebo takový divný brouk, inu brouk Pytlík a velké množství dalšího hmyzu.

Představení uvedeme v divadelním sále 22. listopadu od 10 a 14.30 hod. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

Populární Melody Makers se svým frontmanem Ondřejem Havelkou opět rozezní společenský sál
pctNový koncertní program pod titulem "Když zaválí hot-jazz nebo swing!"

Každý koncert Melody Makers je fenomenální vzpomínkou na pestrobarevná swingová uskupení třicátých a čtyřicátých let. Opět uslyšíte čirý swing nejen zahraničních klasiků, ale rovněž swing z českých luhů a hájů. Při koncertě prostorem doslova prostupuje vitální jazzový výraz kapely, který je umocňován smyslem pro show, nadhled a humor. To vše umocňuje rovněž použití autentických hudebních nástrojů, dobových interpretačních technik a autentických oděvů.

Koncert je vyprodaný. Děkujeme!

Volné nebytové prostory k pronájmu
METROPOL nabízí k pronájmu volné nebytové prostory v objektu DK Metropol.

Aktuálně nabízíme několik kancelářských prostorů vhodné také pro masážní salon. Bližší informace získáte na tel. číslech 386106112, 739563036 či na mailu info@metropol-cb.cz .

Program Metropolu na listopad a prosinec
V příloze tohoto příspěvku naleznete přehlednou informaci o našem programu v měsících listopadu a prosinci. Přejeme Vám příjemné chvilky strávené na našich kulturních pořadech.

Přílohy:

program listopad (dokument MS Word, 0.06 MB)
program prosinec (dokument MS Word, 0.06 MB)
 
SHOW
Malou scénu ovládne Valerie Zawadská
pctPosledním divadlem z podzimního Festivalu komorních divadel bude titul "Přestupní stanice" s Valerií Zawadskou.

Děj vypráví příběh Anny, která není klasická homelessačka - je to jen človíček, co se ztratil v oficiální společnosti - a tak se uchýlila do meziprostoru, kam na ni tato společnost nedosáhne. Je to neuvěřitelně komunikativní žena, plná lidskosti a chápavosti a neschází ji ani humor i schopnost pojmenovávat realitu s ironickým až satirickým nadhledem. Její osamělost oživují mobilní telefony - její „děťátka", kterými ji zásobí přátelé z příležitostných kapesních krádeží. Například jeden z mobilů patřil původně majitelce Seznamovací agentury, a ten je také terčem jejích legrácek až do chvíle, kdy narazí na seriózního zájemce o seznámení. Anna si se svými „děťátky", dokud nejsou zablokovány, opravdu užívá. Balamutí s lehkou hravostí jako eskamotér lidi na druhé straně signálu až do chvíle, kdy se jí z mobilu ozve hlásek plačící holčičky, která je sama doma ve chvíli, kdy dům přepadnou zloději. Anna stojí před těžkým rozhodnutím: požádat o pomoc svého největšího nepřítele POLICII nebo riskovat zdraví či dokonce život dítěte. Zvítězí samozřejmě její zodpovědnost a mezitím, co kontroluje akceschopnost policie při záchraně holčičky, se jí otevírá přes Seznamku nová životní perspektiva.

Divadelní hru "Přestupní stanice" uvedeme 25. listopadu v 19 hod. na Malé scéně. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

SHOW
Na podzim ožije Malá scéna Metropolu Festivalem komorních divadel
pctPříznivci komorních divadel, která jsou charakteristická svým bezprostředním kontaktem s herci na jevišti, se mohou těšit na podzimní Festival komorních divadel v podmanivém prostředí sálu Malé scény Metropolu. Metropol tímto festivalem navazuje na zcela výjimečnou tradici Malé scény, kterou si tento prostor získal v 70. a 80. letech minulého století, kdy tady např. začínali Cimrmani, zpíval Jarek Nohavica či zde hrálo Činoherní studio Praha, když to v Praze nebylo možné. Zároveň se tu při nočních představeních promítaly filmy typu „Panelstory“, poprvé tu také v Čechách zazněly snímky z muzikálu Jesus Christ Superstar.
Samotný festival představí čtyři divadelní tituly. Nejprve se vám představí pražské Divadlo v Řeznické svými dvěma inscenacemi. 7. října na jeviště Malé scény zavítají herci Stanislav Zindulka a Alois Švehlík s tragikomickým příběhem Arnošta Goldflama „Ředitelská lóže“. Diváci se stanou svědky vzpomínek dvou starých a zapomenutých herců na své lásky, úspěchy, nenaplněné sny a na prchavý svět divadelního života.
V říjnu Divadlo v Řeznické ještě představí titul Maria Gelardiho „Zlomatka“. Jedná se o příběh matky, která se rozhodne „vyléčit“ svého syna z homosexuality. Přestože je hra především komedií, směřuje k mrazivému vyústění vztahu mezi matkou a synem. Hru uvedeme 17. října a představí se v ní herecké osobnosti Jitka Smutná s Janem Zadražilem.
Po delší době se v Metropolu představí také brněnský Divadelní spolek Frída. Tentokrát 4. listopadu přiveze komorní příběh Tomasze Jahymeka pro jednoho herce „Kolega Mela Gibsona“. Martin Trnavský v něm ztvární druhořadého herce provinčního divadla, který je zatčen za loupežné přepadení banky, a během hodiny a půl divákům povypráví příběh svého pohnutého hereckého i osobního života, v němž hraje významnou roli setkání s Melem Gibsonem.
Posledním divadelním představením festivalu, které uvedeme 25. listopadu, bude komediální monodrama s Valerií Zawadskou „Přestupní stanice“. Protagonistkou hry je Anna, jejíž osamělost oživují mobilní telefony, kterými ji zásobují přátelé z příležitostných kapesních krádeží. Lidi na druhé straně signálu balamutí s lehkou hravostí jako eskamotér až do chvíle, kdy se jí z mobilu ozve hlásek plačící holčičky, která je sama doma ve chvíli, kdy dům přepadnou zloději…

Vstupenky na představení Festivalu komorních divadel zakoupíte v předprodeji Metropolu. Informaci o začátku předprodeje vstupenek na jednotlivá představení naleznete na našich webových stránkách.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Děkujeme! :o)

SHOW
David Koller zahraje své hity akusticky
pctVychutnejte si Davida Kollera v doprovodu se svou kapelou! David Koller na podzim naváže na úspěšné jarní turné po České republice a 3. prosince vystoupí také v Metropolu. Komorní atmosféra akustického koncertu nechá vyniknout křehkou krásu jeho melodií a textů. Těšit se můžete i na Davidovy největší hity v nových aranžích – Černí andělé, Šrouby do hlavy, Oheň, Amerika, či Chci zas v tobě spát a další.

Vstupenky na koncert zakoupíte již nyní v předprodeji Metropolu: po-čt 13-17 hod., pá 12-16 hod., mail: predprodej@metropol-cb.cz , tel.: 386106160, 386106150.

Prosíme o včasné příchody do divadla
imageV poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

 Zobrazení informací pro tisk >>


Připravujeme

Aktuálně

21.10. - 30.11. FOTO IUVENTARS bienále 2014
Galerie Nahoře 9 - 18 hod.

Myšlenkou projektu FOTO IUVENTARS je prohloubit spolupráci mezi uměleck ... více
10.11. - 30.11. Sametová revoluce
I. respirium 9 - 18 hod.

Rok 1989 byl významným mezníkem v naších novodobých dějinách, který p ... více
22.11. Těšínské divadlo: Ferda Mravenec
Divadelní sál v 10 hod.

Kdo by neznal toho šviháka s puntíkovaným motýlkem pod krkem a nezapomenut ... více
22.11. SPOLEKTIV - Koncert po 20 letech

Malá scéna v 19.00 hodin

Po neuvěřitelných 20ti letech od koncertu věnovanému křtu svého prvního ... více

22.11. Těšínské divadlo: Ferda Mravenec
Divadelní sál v 14.30 hod.

Kdo by neznal toho šviháka s puntíkovaným motýlkem pod krkem a nezapome ... více
(c) RCOMP s.r.o. 2005 - 2014